Semazen Akademik sayfalar hakkında düşünceleriniz?
İdare eder, Güzel, Daha güzel olabilir, Çok güzel, Çok Kötü
REKLAM ALANI
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hasan Özönder

 Yrd. Doç. Dr. HASAN ÖZÖNDER

Özgeçmişi:

1943 de Konya 'da doğdu.1967'de İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. İki yıl orta öğretimde öğretmenlik yaptı.1969'da mezun olduğu Fakülteye "Türk Medeniyeti Tarihi Öğretim Üyesi" olarak atandı.1979'da "Mevlana Külliyesi" teziyle " Türkİslam Sanatları Tarihi Doktoru" diploma ve unvanını kazandı.1982'de Selçuk Üniversitesi'nde "Yrd. Doç. Dr" oldu.1990'da Üniversitesinde "Hat Sanatı" (Calligraphi) dalında "Doktora" seviyesinde "Sanatta Yeterlilik" diploma ve ünvanını aldı.

Akademik hayatı boyunca çeşitli yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulundu. Çalışma ve eserleriyle takdirnameler kazandı. Yurtiçi ve yurt dışında birçok bilimsel toplantıya katılarak tebliğler sundu, serdiler açtı,radyo ve tv konuşmaları yaptı.

29 yıl süren öğretim üyeliğinin ardından 1996'da kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

Selçuk Üniversitesi İletişim ve FenEdebiyat Fakülteleri tarafından hayatı eserleri ve tesirleri konularında iki adet "Mezuniyet Tezi" hazırlanıldı.

Meram Belediyesi tarafından "2004 yılı Sanata Saygı Ödülü'ne" layık bulundu. Hayatı ve çalışma metoduna dair CD yayınlandı. Kültür, sanat ve medeniyet tarihlerine dair zengin bir kütüphaneye, diapositive , fotoğraf arşivine sahip bulunmaktadır.

Bilimsel araştırma ve yayınlarına devam etmektedir

 

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI